Tenis Kortu Yapımı

Kazı çalışması yapılarak alanın kalıpları bağlanır. 5-10 cm yüksekliğinde 2-3 no’lu mıcır, tenis alanına makine ile serilip uygun tonajdaki silindir ile sıkıştırılır. Serilip sıkıştırılan mıcır üzerine çesan hasır bağlanır ve 10 cm yükseklik sağlayacak şekilde zemine komple beton atılır. Atılan betonun üzerine helikopter çekilir ve böylece zemin akrilik kaplamaya hazır hale getirilir.

Anahtar Teslimi Açık Sistem Tenis Kortu Yapımı

Zemin Betonu: Kazı çalışması yapılarak alanın kalıpları bağlanır. 5-10 cm yüksekliğinde 2-3 no’lu mıcır, tenis alanına makine ile serilip uygun tonajdaki silindir ile sıkıştırılır. Serilip sıkıştırılan mıcır üzerine çesan hasır bağlanır ve 10 cm yükseklik sağlayacak şekilde zemine komple beton atılır. Atılan betonun üzerine helikopter çekilir ve böylece zemin akrilik kaplamaya hazır hale getirilir.

Demir Aksamı: 3 mt aralıklarla hazırlanmış olan kılavuz borularına 76/3 mm dikey borular kaynak yapılır ve bunlara 48/3 mm alt yatay bağlantı kaynakları eklenir. Her dört köşede yatay borulara diyagonal takviyesi yapılır. Sahanın dört kenarındaki dikey borulara uygun aralıklarda 76×3 mm kalınlığında dikey takviye boruları kaynatılır. Aydınlatma sistemi için saha uzun kenarlarına 5 mt yüksekliğinde toplam 4 adet 76/3 mm borulardan oluşan merdiven imal edilir. Sahaya 1 adet giriş kapısı menteşeli olarak istenilen yere yapılır. Bütün demir imalatı yapıldıktan sonra, istenilen renkte endüstriyel boya yapılarak konstrüksiyon hazır hale getirilir.

Fens Teli: Saha etrafı 4 mt yüksekliğinde 50×50 mm göz aralıklı, 3,5 mm içi galvanizli PVC fens teli (tel örgü) ile çevrilir. Fens teli gerdirilerek bağlantıları yapıldıktan sonra çevresine 3 sıra, 5 mm kalınlığından oluşan çelik gergi halatı çekilerek klemenslerle bağlantıları yapılır. 

Aydınlatma: Tenis kortun yanlarında bulunan 5 m yüksekliğindeki alana belli aralıklarla 4 adet 150 W LET projektörler karşılıklı sağlı sollu olarak konstrüksiyona ilave edilir. Aydınlatma sisteminin kablo montaj işlemleri ile topraklama işlemleri yapılıp aydınlatma panosuna bağlantıları sağlanır. TSE standartlarına uygun olan tüm malzemelerin montajı tamamlanıp sistem çalışır hale getirilir. 

Zemin Kaplaması: • Beton zeminin basınçlı su ve hava kompresörü ile temizlenir.

  • Beton üzerine dolgu malzemesi (cushion avrylic eesurfacer) uygulaması yapılır.
  • Dolgu üzerine 2 kat akrilik renk katı (acrylic precoat) uygulanır.
  • Akrilik kaplaması yapılmış zemin üzerine tenis oyun çizgileri çizilir.
X
×

 

Merhaba

Nasıl yardımcı olabiliriz?

×